Uciążliwe pluskwy atakują nocą!

Nie ulega wątpliwości, że pluskwy należą do jednych z najbardziej uciążliwych insektów, z którymi może mieć do czynienia człowiek. Największą aktywność osiągają w nocy, dlatego w wielu przypadkach bardzo trudno jest określić skalę problemu. Niemniej jednak nawet jeden osobnik może okazać się zalążkiem dużych kłopotów. Likwidacja pluskiew w dużych ilościach jest nie lada wyzwaniem, dlatego działania w tym zakresie należy wdrożyć najszybciej jak to możliwe. 

W większości przypadków, osoby decydujące się na odpluskwianie skarżą się na swędzące ugryzienia. Są to insekty, które gryzą w dość charakterystyczny sposób, pozostawiając kilka śladów ułożonych w linii prostej. Ich głównym pokarmem jest krew, dlatego jeśli w Twoim domu lub mieszkaniu pojawił się choć jeden osobnik, bardzo prawdopodobne, że staniesz się jego ofiarą. Jeśli ugryzieniom towarzyszy mocne swędzenie, opuchlizna bądź reakcja alergiczna, wówczas fachowe zwalczanie pluskiew jest koniecznością. 

Dlaczego w moim domu pojawiły się pluskwy?

Bardzo często przyjmujemy zlecenia na usuwanie pluskiew w zadbanych oraz czystych warszawskich domach. Świadczy to o tym, że wspomniane insekty mogą pojawić się praktycznie wszędzie. Błyskawicznie identyfikują źródło pożywienia i mogą przemieszczać się otworami wentylacyjnymi np. z innych mieszkań. Ponadto, bardzo łatwo przenieść je z zainfekowanego hotelu, a nawet komunikacji miejskiej. 

Dlaczego warto postawić na profesjonalne odpluskwianie?

Jeśli chcemy mieć pewność, że zlecona likwidacja pluskiew przyniesie oczekiwane efekty musimy podjąć współpracę ze sprawdzonym partnerem. DEZWORMS z miasta Warszawa dołoży wszelkich starań, aby całkowicie wytępić populację tego insekta w Twoim obiekcie. Z pełną odpowiedzialnością jesteśmy w stanie stwierdzić, że usuwanie pluskiew na własną rękę jest czymś w rodzaju syzyfowej pracy. Osobniki mnożą się w zastraszającym tempie i nawet jeśli wydaje nam się, że zabiliśmy wszystkie owady, nie możemy mieć pewności, że nie zostały złożone jaja. 

Najczęściej wykorzystywane sposoby likwidacji pluskiew

Z uwagi na to, że głównym pokarmem pluskiew jest krew, środki mające na celu ich likwidację powinny charakteryzować się bezpośrednim działaniem. Właśnie dlatego współpraca z odpowiednimi fachowcami jest tak istotna z punktu widzenia skuteczności przeprowadzanych zabiegów. Zwalczanie pluskiew wiążę się zazwyczaj z dokonaniem oprysku bądź zamgławiania.

W przypadku odpluskwiania opartego na oprysku mówimy o środku biobójczym, który zostaje wdrożony do pomieszczeń przy wykorzystaniu maszyny działającej pod wysokim ciśnieniem. Pozwala to na likwidację pluskiew nawet z bardzo trudno dostępnych miejsc. 

Kolejnym sposobem wspomagającym odpluskwianie jest zamgławianie ULV. Wdrażana mgła osiada na wszystkich elementach pomieszczenia i daje niemal 100% pewności, że uciążliwe insekty zetkną się z nią podczas żerowania. 

Jak długo trwa likwidacja pluskiew?

Realizując działania związane ze zwalczaniem pluskiew odwiedzamy rozmaite lokacje i każda z nich wymaga od nas specyficznego podejścia. Domy oraz mieszkania zlokalizowane w mieście Warszawa różnią się od siebie m.in. wielkością/ilością pomieszczeń, liczbą łóżek oraz rodzajem wyposażenia. W związku z tym, czas niezbędny na usuwanie pluskiew nie zawsze jest taki sam. Im więcej łóżek i mebli (a więc miejsc, w których najczęściej można spotkać insekty) tym dłużej będzie trwało odpluskwianie. 

Pomimo dużego doświadczenia oraz wiedzy fachowców DEZWORMS, całkowita likwidacja pluskiew w ramach jednej wizyty nie zawsze jest możliwa. Wynika to ze specyficznego cyklu życia tychże insektów, ich dużej odporności oraz tego, że mogą składać jaja w trudno dostępnych miejscach. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak dokładnie przebiega zwalczanie pluskiew koniecznie skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.