Powszechny problem szczurów i gryzoni 

Obecnie, szkodliwe gryzonie można spotkać nie tylko w ogrodach i na obszarach miejskich, ale także w domach i mieszkaniach. Ich obecność jest postrzegana negatywnie, gdyż kojarzy się je głównie z brakiem czystości. Deratyzacja przeprowadzana przez firmę DEZWORMS z Warszawy pomaga pozbyć się niechcianych osobników i zminimalizować przykre konsekwencje ich bytowania. 

Z uwagi na to, że szczury świetnie adaptują się do określonych warunków, są w stanie w bardzo szybkim tempie zasiedlić mieszkanie, dom lub strych. Dotyczy to zarówno terenów podmiejskich, jak i samego centrum miasta Warszawa. Nasze obawy powinien wzbudzić zaledwie jeden zauważony osobnik, gdyż szczury bardzo szybko się rozmnażają zakładając gniazda w trudno dostępnych zakamarkach. Rzetelne usuwanie gryzoni jest więc niezmiernie istotne w celu zahamowania rozwoju ich populacji. 

Dlaczego deratyzacja jest tak ważna?

Warto zaznaczyć, że szczury żyją w koloniach, dlatego ich populacja może bardzo szybko wymknąć się spod kontroli. Deratyzacja pozostaje w wielu przypadkach jedynym sensownym rozwiązaniem zarówno jeśli chodzi o domy, mieszkania, jak i przedsiębiorstwa działające w Warszawie. Szkodniki z tej kategorii mogą stać się główną przyczyną strat ekonomicznych wynikających z niszczenia upraw bądź żerowania na żywności przechowywanej w magazynach. Z profesjonalnego usuwania gryzoni korzystają bardzo często rolnicy, a także właściciele bądź zarządcy nieruchomości, dla których przeprowadzenie deratyzacji stanowi obowiązek wynikający z przepisów prawa.

Konsekwencje bytowania szczurów 

Oprócz wyżej wspomnianych strat ekonomicznych, istnieje szereg innych powodów, dla których usuwanie gryzoni we współpracy z odpowiednio wykwalifikowanymi specjalistami powinno być traktowane jako priorytet. Szczury, myszy i gryzonie mogą przyczyniać się do rozprzestrzeniania groźnych chorób, uszkadzania instalacji elektrycznych lub podziemnych, a także niszczenia budynków. Kłopotliwe mogą okazać się również pozostawiane przez nie zanieczyszczenia w postaci odchodów czy sierści. Ponadto, w sytuacji zagrożenia szczury mogą ugryźć stanowią bezpośrednie zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Fachowa deratyzacja pomaga rozwiązać te problemy i znacznie zwiększyć komfort użytkowników danego obiektu.

W jaki sposób przeprowadza się usuwanie gryzoni?

W zależności od skali problemu oraz charakterystyki danego obszaru, usuwanie gryzoni można przeprowadzić na kilka sposobów. Najczęściej stosuje się proste w użyciu stałe lub płynne trutki. Niestety w przypadku mocno rozbudowanej populacji gryzoni, deratyzacja musi uwzględniać specjalistyczne środki chemiczne takie jak rodentycydy (toksyczne substancje dodawane do pokarmu lub środków służących opylaniu pól) oraz antykoagulanty (zatrzymujące proces krzepnięcia krwi). Do alternatywnych sposobów usuwania gryzoni zaliczyć można pułapki sprężynowe oraz żywołowne. Ich stosowanie wymaga rzetelnej wiedzy na temat obowiązujących przepisów oraz zachowania pożądanego poziomu bezpieczeństwa ludzi oraz innych zwierząt. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o działaniach deratyzacyjnych przeprowadzanych przez firmę DEZWORMS z miasta Warszawa, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie zapoznamy się z Twoim problemem oraz nakreślimy plan działań ukierunkowany na całkowitą eliminację populacji gryzoni.