Dlaczego należy zwalczać prusaki?

Nie od dziś wiadomo, że prusaki oraz karaczany stanowią bardzo duży problem zarówno dla mieszkań prywatnych, jak i lokali gastronomicznych. Mogą one nie tylko zanieczyszczać żywność, ale także przenosić wiele groźnych chorób. Ponadto, odchody tychże insektów mogą powodować reakcje alergiczne. Zwalczanie prusaków jest konieczne jeśli chcemy uniknąć przykrych konsekwencji zdrowotnych i sanitarnych.

Owady z tej kategorii lubią trudno dostępne, wilgotne miejsca. Jeśli w pobliżu znajdują się resztki żywności, prawdopodobieństwo ich pojawienia się znacznie wzrasta. Od wielu lat przeprowadzamy usuwanie prusaków w rozmaitych warszawskich lokalizacjach gwarantując zadowalające efekty. 

Czy usuwanie prusaków w pojedynkę jest skuteczne?

Z różnych przyczyn, samodzielne zwalczanie prusaków nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. Jest ono szczególnie trudne w przypadku dużej populacji insektów. Owszem, toksyczne środki dostępne na rynku przyczyniają się do usuwania prusaków jednak ich częste używanie sprawia, że owady uodparniają się na poszczególne substancje i kontynuują buszowanie w naszych domach i mieszkaniach.

Ponadto, z uwagi na to, że prusaki często chowają się w szczelinach oraz zakamarkach, bardzo trudno jest odnaleźć ich gniazda. Zwalczając prusaki w pojedynkę nie jesteśmy w stanie dotrzeć do źródła problemu i neutralizujemy wyłącznie te owady, które znajdują się w zasięgu naszego wzroku. 

Ile kosztuje zwalczanie prusaków?

Firma DEZWORMS z miasta Warszawa traktuje każde zlecenie indywidualnie. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań, usuwanie prusaków poprzedzamy szczegółowymi oględzinami. Sprawdzamy zarówno wielkość oraz ilość pomieszczeń, jak i skalę występującego problemu. Kolejnym etapem jest dobór optymalnej metody walki z insektami. Jeśli zależy Ci na rzetelnej wycenie Twojego zlecenia, koniecznie skontaktuj się z przedstawicielem warszawskiego DEZWORMS. 

Dostępne metody usuwania prusaków

Jedną z metod zwalczania prusaków jest zamgławianie ULV. Sprawdza się ono doskonale zarówno w przypadku neutralizacji insektów w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Nawet niewielka dawka preparatu gwarantuje wysoką skuteczność działania. DEZWORMS stosuje wyłącznie sprawdzone ciecze robocze, co daje gwarancję pełnego bezpieczeństwa. 

W przypadku opryskiwania skupiamy się na aplikacji środka neutralizującego w takich miejscach jak szczeliny, zakamarki czy spody lodówek. Bardzo szybko identyfikujemy potencjalne obszary bytowania insektów, dzięki czemu usuwanie prusaków daje wymierne efekty. 

Jeśli zależy Ci na zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa, z pewnością warto rozważyć żelowanie. Zwalczanie prusaków przy wykorzystaniu żelowych substancji nie wymaga aplikacji szkodliwych substancji chemicznych w otoczeniu, gdyż działa na owady w sposób bezpośredni. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o metodach naszej codziennej pracy, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenie miasta Warszawa i pozostajemy otwarci na współpracę zarówno z Klientami prywatnymi, jak i przedsiębiorstwami.